Sprawdzone domowe sposoby

Porady domowe

Utrzymanie porządku w mieszkaniu czy domu do duże wyzwanie dla każdej gospodyni domowej. Zadanie jest tym trudniejsze, że w obecnych czasach, panie domu (i nie tylko one) cierpią na chroniczny brak czasu. Z kolei, nasze domy i mieszkania sa coraz większe, coraz więcej w nich mebli i innych urządzeń gospodarstwa domowego. Często, również nasi czworonożni pupile, powodują, że sprzątania mamy znacznie więcej.

Bardzo ważne jest umiejętne zorganizowanie sobie prac. Wszystko powinno mieć swoje ustalone miejsce, aby nie trzeba było za każdym razem przetrząsać całego mieszkania w poszukiwaniu miotełki czy proszku do czyszczenia sanitariatów. Dobrze jest również podzielić obowiązki między wszystkich domowników. Jest to szczególnie wskazanie przy okazji gruntownego sprzątania, jakie zazwyczaj czeka nas przed Świetami Wielkiej Nocy czy Bożym Narodzeniem.

Często okazuje się, że w trakcie sprzątania odkrywamy, że w szafie zagnieździły sie mole, w piwnicy myszy a nasz ulubiony dywan jest poplamiony pod stołem tłustym sosem. Serwis ten, ma pomóc wszystkim osobom, które zabrały sie za porządki w domu i natrafiły na takie "niespodzianki". Porady zamieszczone tutaj, w wielu przypadkach mogą sie już wydawać nieco przestarzałe. Są one jednak sprawdzone przez nasze mamy, babcie i prababcie a zastosowane w nich metody są proste do wykonania i nie wymagają jakiś wyrafinowanych narzędzi czy substancji.

Na koniec chciałbym podkreślić, że nie wszystkie te metody są obecnie najlepsze. Nauka (a szczególnie chemia) poszła mocno do przodu i mamy teraz do dyspozycji całą gamę nowoczesnych środków chemicznych, których zastosowanie przyniesie lepszy efekt. Pamiętajmy także o zdrowym rozsądku, czytajmy instrukcje obsługi i czyszczenia naszych urządzeń, nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny ! Zwróćmy uwagę, czy urządzenia elektryczne, których używamy, są sprawne, aby uniknąć porażenia prądem.


Kategorie: