Sprawdzone domowe sposoby

Bóle stawów i bóle reumatyczne

Przy chorobach reumatycznych kurację zaleconą przez lekarza warto wspomóc domowymi sposobami.

W codziennym menu uwzględnij: kaszę jaglaną, seler, marchew, cebulę, pietruszkę. Dwa razy w tygodniu zjedz trochę kalafiorów i pieczarek. Używaj przypraw: pieprzu, majeranku, mięty, jałowca. Trzy razy w tygodniu pij soki z rzepy, buraków, świeżej kapusty. Dwa razy w tygodniu wypij 2-3 dag drożdży sparzonych wrzącym mlekiem. Codziennie ssij tabletkę propolisu, a rano i wieczorem stosuj mieszankę ziołową "Reumosan" (dostępna w aptekach).

Nasze babcie dolegliwości reumatyczne leczyły skorupkami kurzych jaj. Skorupki z 2 - 3 jaj sparz wrzątkiem, osusz, zmiel, wymieszaj z łyżką cukru wsyp do szklanki ciepłego mleka i wymieszaj. Pij małymi łykami. Stosuj 2 razy w tygodniu.

Bardzo pomagają kąpiele: główkę kapusty poszatkuj, włóż do garnka z 3 litrami wody, wsyp dużą szczyptę majeranku i gotuj 20 minut. Wlej do wanny, dodaj 20 dag drożdży. Stosuj raz w tygodniu.

Na bóle reumatyczne pomagają liście świeżej kapusty - okładaj nimi chore miejsca. Wychodząc z domu nawet na chwilę, ubieraj się ciepło i chroń miejsca objęte bólem. Wystrzegaj się także wilgoci.


Pokrewne tematy: